
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 82 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Termination | Wraparound |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 558.8 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5686
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02490
Ext.Price$0.02490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02490 | $0.02490 |
| 10 | $0.01245 | $0.12450 |
| 50 | $0.00958 | $0.47900 |
| 100 | $0.00737 | $0.73700 |
| 500 | $0.00655 | $3.27500 |
| 1000 | $0.00582 | $5.82000 |
| 3000 | $0.00500 | $15.00000 |
| 5000 | $0.00475 | $23.75000 |
| 10000 | $0.00451 | $45.10000 |
| 30000 | $0.00428 | $128.40000 |
| 50000 | $0.00406 | $203.00000 |
| 100000 | $0.00386 | $386.00000 |
